Koyundere ve Asarlık istasyonları için son ihale 6 Mart’ta gerçekleştirilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 136 kilometrelik İzmir Banliyö Sistemi (İZBAN) hattına iki istasyon daha kazandırmak için çalışmalarını sürdürürken, projenin son ihalesi 6 Mart’ta gerçekleştirilecek.

Koyundere ve Asarlık istasyonları için son ihale 6 Mart’ta gerçekleştirilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menemen’e iki yeni İzmir Banliyö Sistemi (İZBAN) istasyonu daha kazandırıyor.

İzmir`in kuzey-güney hattında hizmet veren İZBAN'da, Şirinyer ile Kemer istasyonları arasında kalan Lale Mahallesi ve Çiğli'de bulunan Katip Çelebi Üniversitesi bölgesinde daha önce çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi, Menemen’de de vatandaşlardan gelen talepler üzerine harekete geçti.

Menemen’e Asarlık ve Koyundere İZBAN istasyonlarını kazandırmak için çalışmalara başlandı. Asarlık ve Koyundere İZBAN istasyonları için uygulama projelerinin hazırlanması ihalesine çıkıldı.

Proje ihalesinin ilk aşaması tamamlandı. İhaleye 10 firma ön yeterlilik için dosyalarını sundu. Proje ihalesinin ikinci aşamasında 6 firma davet edildi.

İhale Komisyonu teknik teklifleri değerlendirdikten sonra, 6 Mart’ta yapılacak 3. aşama ihalede ise mali teklifleri alacak. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacak proje çalışmaları 8 ayda bitirilecek. Projelerin Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından onaylanmasının ardından yapım ihalesine çıkılacak.

  Hibya Haber Ajansı