DEVA Partili Karatutlu: "Dünya 5'ten büyükse, Kahramanmaraş da 5'ten büyüktür"

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda söz hakkı alan DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan'ı ve TUSAŞ tesislerini ziyaret ettiğini belirtti.

DEVA Partili Karatutlu:

Ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi’nin (TUSAŞ)  deprem bölgelerine yapacağı yatırımların önemine dikkat çekti.

Karatutlu, "TUSAŞ ve diğer yatırımlar, Kahramanmaraş ve diğer deprem illerinde yaraları sarmaya bir nebze vesile olacak" diyerek, yatırımların takipçisi olacaklarını belirtti.

"Dünya 5'ten büyükse, Kahramanmaraş da 5'ten büyüktür" diyen Karatutlu, Kahramanmaraş'ın sanayi ve ticaret alanında komşu iller Gaziantep ve Kayseri kadar gelişemediğine vurgulayarak, son otuz-kırk yıldır 3-5 kişilik bir zümrenin kontrolünde olan yatırımların tabana yayılamadığını ve çeşitlendirilemediğini söyledi.

Karatutlu, DEVA Partisi olarak Kahramanmaraş ve bölgenin kalkınması için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, yatırımların ve gelişimin önündeki engellerin kaldırılması için çaba göstereceklerini ifade etti.

 

  Hibya Haber Ajansı