Başkan Büyükkılıç: ''İncesu'yu daha iyi bir noktaya taşıyacağız''

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İncesu Belediye Başkan Adayı Mustafa İlmek’in Seçim Bürosu açılışına katıldı.

Başkan Büyükkılıç: ''İncesu'yu daha iyi bir noktaya taşıyacağız''

Açılış Töreni adeta mini bir mitinge dönüşürken, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç kendisini Türk bayrakları ile karşılayan ilçe sakinlerine ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer üstünde ölen varsa vatandır’ sözleriyle konuşmasına başladı.

Tüm İncesuluları selamlayan Başkan Büyükkılıç, “İş adamlarımızın, esnaflarımızın her birini sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. İncesu sevdalısı canlarımız, İncesu’muzun gönül insanları, beldeleriyle, mahalleleriyle her birinizi bağrıma basıyor, iyi ki varsınız diyorum.” dedi.

Başkan Büyükkılıç, devletine, milletine hizmet eden sevdalı bir nesil olduklarını belirterek, “Biz Selçukluyuz, biz Osmanlıyız, biz Cumhuriyetiz. Yeni bir yüzyılla Türkiye’mizi, Kayseri’mizi, İncesu’muzu daha iyi bir noktaya taşıyacağız. İncesu sanayinin, turizmin, ticaretin, tarımın, yerli ve milli anlayışın merkezidir.” diye konuştu.

Eser ve hizmet belediyeciliği yaptıklarını vurgulayan Büyükkılıç, “İncesu’muzu TOKİ marifetiyle, yatırımlarımızla, turizm odaklı çalışmalarımızla dünyanın gözdesi yapmaya devam edeceğiz. İncesu medeniyetlerin merkezi, turizmin merkezi, vatanına, milletine sevdalı insanların merkezidir. Biz hizmet ve eser belediyeciliği yaparız. Mimarsinan’ın torunlarıyız, çıraklık, kalfalık derken ustalık dönemi diyoruz. Bir olacağız, diri olacağız, hep beraber cumhur olacağız, hep beraber İncesu, hep beraber Kayseri, hep beraber Türkiye olacağız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç, İncesu’da çalmadık kapı bırakmayacaklarını, selam vermedik bir kişi bırakmayacaklarını, anlatacakları çok projeleri olduğunu anlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sözlerini milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’ndan iki kıtayı seslendirerek sonlandırdı.

AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı ise İncesu’da bu bütünlüğü görmenin kendilerini mutlu ettiğini söyleyerek, 31 Mart seçimlerinde İncesu yine rekor kıracak bir seviyeye geleceğini ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm “İşte cumhur ittifakının Türkiye’ye örnek olacak yüzü. Bizim adayımız tek, bizim davamız tek, cumhur ittifakı Türkiye’de tek, Kayseri’de de cumhur ittifakı Türkiye’ye örnek. Memduh başkandan Allah razı olsun, gerçekten bizim ağabeyimiz, 16 ilçeye sahip çıktı, uyum içerisinde 5 yıl Kayseri’ye hizmet geldi, bundan sonra da gelecek.” derken, MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen de Büyükşehir’de, İncesu’da ve tüm ilçelerde cumhur ittifakını destekleyeceklerini, rekor bir oyla Türkiye Yüzyılı’nın inşasına destek olacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından, Başkan Büyükkılıç ve protokol İncesu Belediye Başkan Adayı Mustafa İlmek’in Seçim Bürosu açılışını gerçekleştirdi.

  Hibya Haber Ajansı